2013 APTA Nationals

Thursday - Sunday, March 7-10, 2013


Men - 128 Consolation Reprieve

Round of 32Round of 16Quarter-FinalsSemi-FinalsFinal
L1 Kress - Porter 
Sat SBCC 08:30      
L2 Blasius - Kanwisher 
 
 Blasius - Kanwisher 
6-2 7-6 
Sat SBCC 10:00      
 
 de Liefde - White 
6-0 6-2 
 
 
 
 de Liefde - White 
6-1 6-0 
 
 
Sat URTC 01:30      
 
 
 
 Faig - Kleeman 
6-2 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 de Liefde - White 
6-1 6-2 
 
 
 
 
 
 
Sun ITC 08:00      
 
 
 
 
 
 
 
 Giannetti - Maddox 
6-4 4-6 7-6 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 de Liefde - White 
6-0 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
Sun ITC 11:00      
 
 
 
 
 
 
 Garvin - Stapleton
 6-4 6-4
 
 Winner
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Garvin - Stapleton 
6-3 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
L3 Farrell - Lynam 
Sat SBCC 08:30      
L4 de Liefde - White 
L5 Drum - McLean 
Sat SBCC 08:30      
L6 Gayle - Schwarz 
 
 Gayle - Schwarz 
6-2 6-3 
Sat SBCC 10:00      
 
 Faig - Kleeman 
7-6 3-6 6-3 
L7 Finn - Longua 
Sat SBCC 08:30      
L8 Faig - Kleeman 
L9 Lee - Muldoon 
Sat ITC 08:30      
L10 Keer - Stuhler 
 
 Lee - Muldoon 
2-6 6-2 6-2 
Sat ITC 10:00      
 
 Giannetti - Maddox 
nsc 
 
 
 
 Giannetti - Maddox 
6-4 4-6 7-6 
 
 
Sat URTC 01:30      
 
 
 
 Browne - Ucko 
6-1 6-2 
 
 
L11 Giannetti - Maddox 
Sat ITC 08:30      
L12 Campbell - Tarentino 
L13 Everitt - Morton 
Sat ITC 08:30      
L14 Amerio - Rome 
 
 Everitt - Morton 
6-2 6-3 
Sat ITC 10:00      
 
 Browne - Ucko 
6-2 6-0 
L15 Browne - Ucko 
Sat ITC 08:30      
L16 Pani - Romano 
L17 Mazzarese - McManus 
Sat URTC 08:30      
L18 Dunn - Mannion 
 
 Dunn - Mannion 
6-0 6-5 
Sat URTC 10:00      
 
 Belsky - Hartgers 
NSR 
 
 
 
 Belsky - Hartgers 
6-0 2-6 7-6 
 
 
Sat URTC 01:30      
 
 
 
 Crawford - Rosenow 
6-4 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Crawford - Rosenow 
6-2 6-4 
 
 
 
 
 
 
Sun ITC 08:00      
 
 
 
 
 
 
 
 Garvin - Stapleton 
7-5 6-3 
 
 
 
 
 
 
L19 Belsky - Hartgers 
Sat URTC 08:30      
L20 Conway - Valvano 
L21 Errico - Richter 
Sat URTC 08:30      
L22 Glaser - Shorb,W 
 
 Glaser - Shorb,W 
6-3 4-6 6-4 
Sat URTC 10:00      
 
 Crawford - Rosenow 
6-4 6-2 
L23 Crawford - Rosenow 
Sat URTC 08:30      
L24 Cea - Munn 
L25 Shorb,P - Sibol 
Sat EFC 08:30      
L26 Gumbinner - Stratton 
 
 Gumbinner - Stratton 
4-6 6-2 6-0 
Sat EFC 10:00      
 
 Adinolfi - Rodgers 
6-3 6-3 
 
 
 
 Gumbinner - Stratton 
6-4 6-2 
 
 
Sat URTC 01:30      
 
 
 
 Garvin - Stapleton 
6-3 6-2 
 
 
L27 Adinolfi - Rodgers 
Sat EFC 08:30      
L28 Chronister - Groft 
L29 Horne - Shrager 
Sat EFC 08:30      
L30 Herchel - Smith 
 
 Horne - Shrager 
6-3 4-6 6-2 
Sat EFC 10:00      
 
 Garvin - Stapleton 
6-0 6-1 
L31 Brundige - Hintz 
Sat EFC 08:30      
L32 Garvin - Stapleton